Projekta atziņas prezentētas Stambulā

Mūsu projekta zinātniskais vadītājs profesors Māris Kļaviņš no 24. līdz 28. jūnijam piedalījās 4. Eiropas atjaunojamo enerģijas avotu konferencē Stambulā. Konference ietver virkni aktivitāšu, kas paredzētas atjaunojamo materiālu tehnoloģiju attīstībai un piesaistīja 748 dalībniekus no 46 valstīm.  Projekta rezultāti tika prezentēti sesijā, kas veltīta gazifikācijas tehnoloģijām. Jautājumi, kas saistīti ar gazifikācijas tehnoloģiju izstrādes problēmām tika apspriesti, ar zinātniekiem no Norvēģijas, Indonēzijas, ASV, Japānas. M. Kļaviņa prezentācija tika aktīvi apspriesta minētās sesijas laikā. Būtisks konferences rezultāts bija iespēja iepazīties ar kolēģiem no Stambulas Universitātes, Gazi Universitātes un Marmara universitātes, kā arī apspriest sadarbības iespējas, ņemot vērā jau ievērojamos sasniegumus cieto sadzīves atkritumu pārstrādes tehnoloģiju attīstībā.